Що таке озон і технологія озонування

ОЗОНУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ І ПРИМІЩЕНЬ В ВІННИЦІ

Озон – це світло-блакитний газ. Він утворюється в природі шляхом приєднання до молекули кисню від ще одного атома кисню. Його хімічна формула – О3 (кисень, необхідний нам для дихання – О2). При окисленні органічних сполук або будь-якої іншої сполуки, озон при взаємодії втрачає один атом кисню і знову перетворюється в кисень (О2). Озон по своїй бактерицидній дії в 3-6 разів сильніше ультрафіолетового випромінювання і в 300 разів сильніше за хлор. Озон має різкий, специфічний «металевий» запах, який при великих концентраціях схожий на запах хлору. Запах озону чітко відчувається вже при 0,07% – м вмісті в повітрі. У природі озон утворюється з двохатомних молекул кисню під впливом ультрафіолету від сонця. Також генерується і від блискавок під час грози. Вперше озон виявив в 1785 році голландський фізик М. ван Марум за такими властивостями цієї речовини: Озон має характерний запах. Повітря виявляє окисні властивості після пропускання через нього електричних іскор; Озон здатний діяти на ртуть при звичайній температурі, внаслідок чого вона втрачає свій блиск і починає прилипати до скла. Однак як нова речовина він описаний не був. Термін «озон» запропонував німецький хімік X. Ф. Шенбейн в 1840 році. У 1840 році Шенбейн показав здатність озону витісняти йод з йодиду калію.

Озон в невеликих концентраціях (від 0.001 до 0.03 мг / м3) постійно знаходиться в повітрі і розглядається, як показник його чистоти і свіжості. У великих концентраціях (від 0.4 мг / м3 і вище) озон починає активно руйнувати клітинну стінку бактерій, грибів, вірусів, нейтралізувати пари ртуті, окисляти високомолекулярні речовини, токсини, ароматичні і гетероциклічні сполуки, при цьому усуваючи неприємні запахи і знижуючи концентрацію канцерогенних речовин в повітрі і на поверхнях. Широке використання озону зумовлене, з одного боку його високу хімічну активність (за ступенем впливу на віруси, бактерії, пліснява озон перевершує хлор більш ніж в 300 разів), з іншого боку безпекою використання і екологічною чистотою. Після виключення генератора, озон дуже швидко розпадається до «нормальної» концентрації і через 60 хвилин в приміщенні можна безпечно і комфортно знаходиться. Після обробки озоном в приміщенні не залишається канцерогенних хімічних забруднень. В Україні озон до останнього часу використовувався тільки в «промислових проектах» (очищення стічних вод, очищення води і т.д.) або в медичних цілях – ( «кисневі коктейлі», косметичні процедури, нейтралізація ртуті, дезінфекція інструментів, і т.д .). Багато хто помилково вважає, що шкідливі викиди підприємств і автомобілів, отруйний смог залишаються за дверима, коли ми входимо в квартиру. Але істина страшніше. Вчені з’ясували, що в більшості будинків концентрації в повітрі шкідливих і токсичних хімічних речовин в 2-5 разів більше, ніж на вулиці !!! Але ж ми проводимо в приміщенні до 90% часу!

Ось лише деякі з токсинів, які були виявлені в повітрі усередині приміщень і причини їх появи.

Бензол: фарби, новий килим, нові штори і оббивка меблів.
Аміак: тютюновий дим і миючі засоби.
Трихлоретилен: фарба, клей, меблі та шпалери.
Тетрахлорметан: фарби, нові штори, новий килим і миючі засоби.
Діоксид азоту: каміни і печі, пилок рослин і дерев.
Хлороформ: фарби, новий килим, нові штори і оббивка меблів.
Формальдегід: тютюновий дим, фанера, шафи, меблі, ДСП, офісні перегородки, новий килим, нові штори, шпалери і т.д.
Діоксид сірки, ціанід і окис вуглецю: тютюновий дим.

Спори цвілі від вогкості пилові кліщі бактерії і віруси. Викиди підприємств і автотранспорту надходять з вулиці. Результат впливу цих токсичних хімічних і органічних речовин: головні болі, розлад уваги, роздратування, втому, сонливість, запаморочення, депресія, психічні розлади, подразнення дихальних шляхів, зниження імунітету, серцево-судинні і гінекологічні захворювання, бронхіальна астма, рак, загальмований розвиток дітей .

Як зробити повітря в квартирі або виробничому приміщенні чистим? Очищення повітря за допомогою озонування знищує всі види бактерій, вірусів і грибків у всьому обсязі приміщення. Створити територію свіжого повітря Ви можете за допомогою фахівців компанії.

Використання мобільних озонових генераторів високої продуктивності, дозволяє нам запропонувати дуже ефективні рішення задач дезінфекції, дезінсекції, дератизації, дезодорації, демеркуризації житлових приміщень, складів та елеваторів, магазинів і кафе. Використання мобільних озонових генераторів високої продуктивності, дозволяє нам запропонувати дуже ефективні рішення задач дезінфекції, дезінсекції, дератизації, дезодорації, демеркуризації житлових приміщень, складів та елеваторів, магазинів і кафе, холодильних камер і рефрижераторів, автотранспорту і т.д. В даний час озон активно використовується для дезінфекції приміщень і транспорту від вірусів і бактерій, знищення цвілі і грибка, видалення парів ртуті, обробки приміщень і транспорту від неприємних запахів, знищення різного роду комах і гризунів і т.д. Наша компанія маючи необхідне обладнання і досвід роботи, надасть Вам весь комплекс послуг пов’язаних зі знищенням цвілі, комах, неприємних запахів, шкідників і парів ртуті.

Недоліки озонування
Висока вартість озонатора і процесу озонування для власника, так як він не довговічний.
Недостатня здатність озону до руйнування фенольних сполук.
Нездатність озону в достатній мірі знищувати сухий залишок.
Озон є дуже сильним окислювачем і тому отруйний. Він відноситься до найвищого класу небезпеки
шкідливих речовин, тому його використання має відбуватись в приміщенні де немає людей,тварин.
Вигода для вас
Ми не будемо: переставляти речі у Вас вдома або в офісі, наносити на них миючі засоби, здатні зіпсувати їх поверхню, мити їх водою, а потім сушити. Все, що було у Вашому приміщенні, таким і залишиться, мінімум втручання у Ваше життя! Просто встановимо в Вашому приміщенні обладнання. Усунення запахів і знезараження повітря проводиться у відсутності людей. Зазвичай обробка займає від 15 хв до 4 годин (в залежності від площі приміщення і забрудненості повітря).